Książka autorstwa Jana Brzechwy, Akademia pana Kleksa

Wyjątkowa książka, która bawi i uczy najmłodszych od wielu pokoleń. Wkrocz do wyjątkowego świata “Akademii pana Kleksa” i przeżyj przygody, które na długi czas pozostaną w twojej pamięci. Umiejętnie poprowadzona fabuła oraz nietuzinkowi bohaterowie, zapraszają każdego młodego czytelnika do wspólnego spędzenia czasu, wśród magicznych zdarzeń, które ani przez chwilę nie wydadzą się nudne.

Pan Kleks i jego towarzysze

Książka Jana Brzechwy opowiada o bajkowym świecie, w którym będziemy świadkami wielu zbiegów okoliczności i magicznych wypadków. Razem z Adasiem Niezgódką i jego przyjaciółmi weźmiemy udział m.in. w wyjątkowych lekcjach kleksografii, zgłębimy tajniki leczenia chorych sprzętów oraz poznamy wyśmienite przepisy, dzięki którym przyrządzimy smaczne literki. Niecodzienne metody nauczania, którymi posługuje się pan Kleks, sprawią najmłodszym sporo frajdy, a ulubieni bohaterowie, staną się postaciami, z których warto brać przykład. Przygotuj się na niecodzienne lekcje ekscentrycznego pedagoga, w takcie których będzie sporo śmiechu, tańca i piosenek. 

O autorze

Jan Brzechwa, urodzony piętnastego sierpnia 1898 roku w miejscowości Żmerynce. Adwokat, jednej z najbardziej znanych polskich pisarzy i poetów. Autor poczytnych tekstów satyrycznych dla dorosłych, tłumacz literatury rosyjskiej. Debiutował jeszcze jako nastolatek, kiedy to w roku 1915 zaczął wydawać swoje pierwsze wiersze. Autor nigdy nie miał w planach zostania pisarzem, marzył, aby robić karierę prawniczą. Jednak w momencie gdy zaczął pisać na dobre, świat literatury pochłonął go na tyle, że już w nim został. Od tamtej pory polski autor żydowskiego pochodzenia wydał wiele tomików poezji oraz książek i wierszy dla najmłodszych. Brzechwa był kuzynem poety, Bolesława Leśmiana oraz wnukiem wydawcy i księgarza z Warszawy, Bernarda Lesmana. Jest autorem takich utworów jak: “Kaczka-dziwaczka”, “Jajko”, “Leń”, “Kłamczucha”, “Entliczek pętliczek”, “Pomidor”, “Żaba”, “Na straganie”, “Hipopotam”.

Tagged , ,