Książka Akademia pana Kleksa

“Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy to książka, która do dziś znajduje się na listach lektur szkolnych, bawiąc oraz ucząc najmłodszych nieustannie od wielu lat. Wesołe przygody pana Kleksa oraz jego towarzyszy na pewno zapadną w pamięć i będą stanowiły doskonałą rozrywkę zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników, którzy z nostalgią wspominają czasy dzieciństwa. “Akademia pana Kleksa” to przygody w baśniowej kranie, dzięki którym przeniesiesz się w zupełnie inny świat.

Podróż w towarzystwie pana Kleksa i jego przyjaciół

Pan Kleks jest nieco ekscentrycznym nauczycielem, który dzięki swoim specyficznym metodom dydaktycznym stara się wpoić swoim uczniom do głowy uniwersalne prawdy rządzące światem i nauczyć ich samodzielnego myślenia. Na kartach książki poznajemy głównego bohatera, Adasia Niezgódkę, który wraz z innymi chłopca zamieszkującymi Akademię zdobędzie przydatną wiedzę oraz odkryje swoje niezwykłe, dotąd skrywane talenty. Chłopiec na początku jest nieco zmieszany regułami panującymi w wesołej szkole, jednak szybko przyzwyczaja się do niecodziennych zjawisk i zaprzyjaźnia z samym panem Kleksem. W trakcie zajęć z rezolutnym nauczycielem chłopcy poznają tajniki magicznej sztuki kleksografii, uczą się przepisów, zgodnie z którymi warto przyrządzać smaczne litery oraz zgłębiają sztukę medyczną, związaną z udzielaniem pomocy chorym sprzętom znajdującym się w ich otoczeniu. “Akademia pana Kleksa” to wyjątkowa książka, która wprowadza czytelników w wyjątkowy klimat baśniowego świata i nie pozwala im się oderwać od lektury, aż do ostatniej kartki.

O autorze

Jan Brzechwa zasłynął jako autor inteligentnych i zabawnych pozycji dla dzieci. Jest autorem takich utworów dla najmłodszych jak: “Kaczka-dziwaczka”, “Kłamczucha”, “Entliczek pętliczek” czy “Pomidor”. Największą sławę przyniosła mu seria książek opowiadających o przygodach wesołego pana Kleksa, która po dziś dzień bawi i uczy najmłodszych.

 

 

Tagged , , , ,