Akademia pana Kleksa, wyjątkowe książki dla najmłodszych

Książka Jana Brzechwy “Akademia pana Kleksa” do kupienia na Taniej Książce to wyjątkowa pozycja, która znajduje się na liście obowiązkowych lektur szkolnych. Powieść opowiadająca o przygodach jedynego w swoim rodzaju pedagoga, podbija serca młodych czytelników i czytelniczek od wielu lat, jednocześnie ucząc uniwersalnych prawd oraz bawiąc. Wyjątkowa podróż do baśniowej krainy, będzie okazją do przeżycia świetnych przygód.

Przygody pana Kleksa i jego towarzyszy w magicznym świecie

W książce najmłodsi będą towarzyszyli Adasiowi Niezgódce oraz innym chłopcom, który uczęszczają do wyjątkowej Akademii, w ich codziennych zmaganiach w nowej rzeczywistości. Adaś jest chłopcem rezolutnym i wesołym, często również postrzeganym jako ciamajda. Pobyt w Akademii pozwoli mu na odkrycie swoich talentów, o których wcześniej nie miał zielonego pojęcia. Ekscentryczny pan Kleks stosuje niecodzienne metody wychowawcze, dzięki którym naucza swoich podopiecznych wyjątkowych i przydatnych umiejętności. Niezależnie od okoliczności, zabawny nauczyciel zawsze ma czas na to, aby udzielić potrzebnego wsparcia swoim wychowankom. Ciekawe lekcje kleksografii, pomoc medyczna dla zepsutych sprzętów oraz przepisy, dzięki którym chłopcy przyrządzą wyśmienite litery, to tylko niektóre z atrakcji, czekających na studentów tej wyjątkowej Akademii. Książki z serii o panu Kleksie od lat są pozycjami, po które chętnie sięgają młodsi i starsi czytelnicy, którzy mają sentyment do czasów swojego dzieciństwa. Zwariowana fabuła wciągnie nas w wir wydarzeń, których na długo nie zapomnimy.

Parę informacji o autorze

Jan Brzechwa, polski pisarz, zasłynął, pisząc inteligentne oraz zabawne wiersze i powieści dla najmłodszych, które po dziś dzień wykorzystywane są przez rodziców, aby przybliżyć najmłodszym otaczający ich świat. Brzechwa jest autorem takich utworów dla najmłodszych jak: “Kaczka-dziwaczka”, “Kłamczucha”, “Entliczek pętliczek” czy “Pomidor”. 

Tagged , , , ,